Загрузка…

Як правильно обрати тендер?

Часто з’являються компанії, які хочуть отримати в роботу державний контракт. Зазвичай вони працюють на субпідряді і вирішують спробувати свої сили як генеральний підрядник, адже в таких замовленнях можна заробити значно більше, ніж через субпідряд. Постає головне питання, де шукати хороші замовлення. Інформація про тендери зазвичай є відкритою. Для державних замовників законом взагалі передбачений обов’язок публікації державних замовлень на загальноукраїнському офіційному порталі Прозорро. Багато держкорпорацій або великі комерційні замовники так само закуповують товари або послуги через тендери. Для таких компаній це можливість вибрати для себе найбільш підходящого виконавця, в той же час промоніторити ціни і вибрати відповідні умови для себе. В інтернеті на сьогоднішній день є багато комерційних майданчиків для участі в тендерах, крім того комерційні компанії на своїх сайтах розміщують тендери в відповідних розділах сайту. Якщо ви хочете працювати на офіційному порталі Прозорро, то зареєструватися там можна за посиланням tender.uub.com.ua.

Пошукавши тендери на такій кількості джерел, голова піде обертом. Тому отримати інформацію про тендери можна через спеціальні сервіси і програми, яких зараз в інтернеті досить багато. Одні допомагають шукати тендери тільки з державних електронних майданчиків, інші шукають тендери ще і з комерційних ресурсів публікації тендерів. Звичайно всі ці програми є платними. У цій статті не хочеться описувати всі сервіси, які є в мережі, це інформація для окремого розбору. Хочеться лише зазначити, що найкрутіші пошуковики шукають інформацію з великої кількості ресурсів публікації тендерів. Працюючи з такими ресурсами, ви зможете отримувати інформацію з державних, комерційних і навіть міжнародних майданчиків і бачити попит у ваших послугах або товарах з величезної кількості джерел, які вручну ніколи не перевірите.

Деякі з цих платних сервісів допоможуть вам спрогнозувати перемогу в тендерах. Для цього вам достатньо отримати аналітику по замовниках. На що варто звертати увагу при вивченні потенційного замовника ваших послуг або товарів через тендери? Для початку необхідно перевірити арбітражні справи, чи платить цей замовник за надані йому послуги або поставлені товари. Якщо брати державних замовників, то інформація про них відкрита. Ви зможете подивитися скарги на цього замовника, предмет скарги. І якщо такий замовник постійно скаржиться на своїх постачальників, чи потрібен вам такий контракт? Або ж скарги подаються на замовника, а предметом є регулярне відхилення заявок, задумайтеся, чи не в змові такий замовник зі своїми постачальниками. Ну і нарешті, за певними видами робіт можна подивитися укладені контракти, не одна ця ж компанія постійно надає послуги або постачає товар. Не беріть такі тендери, навряд чи зможете перемогти, а якщо переможете, то проблеми вам забезпечені у вигляді «палиць в колеса» при виконанні контракту. Якщо говорити про державний портал Прозорро, то тут передбачено певні штрафи, про які можна дізнатись тут https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/shtrafy-prozorro

Як стати переможцем відкритого аукціону?

Важливою складовою вашого успіху може стати правильно обрана тактика. Крім розуміння того, що цінова пропозиція грає вирішальну роль при виборі переможця, зверніть увагу на особливості кількох типів тактик. Наприклад, при агресивній тактиці, яка використовується при великій кількості учасників, робиться максимально можливий крок ставки при мінімумі часу на ставку. Завдяки вашій активності значна частина постачальників може самоусунутися, зрозумівши відсутність перспективи подальшої участі. Мінімально допустимий крок ставки при мінімумі часу на ставку — така головна особливість обережної тактики. Вона збільшує час проведення відкритого аукціону і розрахована на усунення нетерплячих суперників.