Загрузка…

Проведення земельних торгів в системі ПроЗорро

Починаючи з 1-липня 2021-го року в Україні активно запрацював відкритий ринок землі. Це означає, що люди, яким вдалось отримати в спадок паї та земельні території, отримали змогу самостійно вирішувати, як саме їм краще розпоряджатися цим майном. Варто нагадати, що раніше такі земельні ділянки можна було лише передавати в якості спадку наступним поколінням, що для багатьох людей було не досить приємним обмеженням. 

Сьогодні ж, українці отримали реальну можливість обмінювати свої земельні ділянки, закладати, продавати та навіть здавати в оренду. Відповідно, всі ці можливості значно розширили рівень контролю за своїми земельними ділянками. 

Варто зазначити, що відкриття ринку землі не зобов’язує власника ділянки обов’язково позбавитися від своєї власності. Мова йде лише про надання такої можливості та всіх зручних інструментів для того, щоб реалізувати такі ідеї.

Щось подібне відбувалось і в момент запуску торгів з продажу деревини. На сьогодні, ознайомитися з цим ринком більш детально можна, якщо перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/prodazha-neobrabotannoj-drevesiny-v-gorode-cherkassy-na-auktsion, де можна знайти всю відповідну інформацію з цього приводу. Знайти всі ці відомості можна безпосередньо на сайті української енергетичної біржі, що дає це легко й зручно зробити кожному користувачеві.

Що потрібно знати про реалізацію земельних ділянок

Враховуючи той момент, що мова йде про досить нове направлення, яке ще не є достатньо розвинутим, є декілька важливих моментів, які варто брати до уваги. 

  1. Перший рік після запуску системи відкритих земельних торгів, вони проводяться за спрощеною програмою. Це було зроблено для того, щоб встигнути запустити самі аукціони й надати змогу всім бажаючим розпоряджатися своїми ділянками так, як вони того хочуть;
  2. Сам процес реалізації земельних ділянок напряму залежить безпосередньо від формату аукціону. Відповідно, до уваги не беруться реєстри, інтеграції й інша інформація, що не має конкретного відношення до нового формату;
  3. Для того, щоб підготувати створення лоту, потрібно попередньо впоратися з підготовкою кадастрового номеру та іншої важливої інформації про земельну ділянку;
  4. Підтвердження сплати – це один з нещодавно доданих етапів, що слугує в якості ще одного методу контролю;
  5. Широке фільтрування пропозицій – мова йде про те, що у потенційних покупців буде змога класифікувати земельні ділянки за величезним переліком критеріїв, що є для них важливими.

Варто зазначити ще один цікавий момент, що стосується безпосередньо купівлі земельних ділянок. До 2024-го року, можна максимально придбати лише 100 гектарів землі в одні руки. Більш того, взяти участь в самих торгах можуть лише громадяни України.

Вже в 2024-му році дане обмеження буде знято і учасники торгів зможуть купувати до 10 тисяч гектарів в одні руки. Варто зазначити, що це стосуватиметься лише юридичних осіб, які були зареєстровані саме на території України.

Що потрібно знати про оренду в ПроЗорро

Придбання земельної ділянки, нерухомості, транспортних засобів та інших об’єктів через систему ПроЗорро – це вже досить популярна процедура.

Варто пам’ятати, що в користувачів, зареєстрованих на одному з електронних майданчиків, є також змога орендувати певні об’єкти.

Мова йде про їх тимчасове використання з метою отримання прибутку або ж якихось інших поставлених цілей.

Під оренду може підпадати:

  • Житлові об’єкти нерухомості – це можуть бути звичайні квартири, приватні будинки та інші об’єкти, які здаються в оренду з метою отримання прибутку;
  • Промислові об’єкти – сюди можна віднести різні заводи, фабрики, складські приміщення й тому подібні об’єкти;
  • Земельні ділянки – частіше за все, вони беруться в оренду в тому випадку, коли хтось зацікавлений у веденні на такій території господарства;
  • Транспортні засоби – це можуть бути як легкові автомобілі, так і різна сільськогосподарська техніка, що може активно використовуватися на земельних ділянках й основна мета цього може полягати в отриманні прибутку.

В цілому, аукціони з оренди майна не мають ніяких серйозних відмінностей. За основу береться все та ж система ПроЗорро, через яку і повинні проводитися подібні торги.

Що стосується самої процедури, то тут діє все той же принцип відкритих умов та конкуренції між учасниками. Це означає, що кожен користувач має реальну змогу оформити свою заявку та відправити її на розгляд.

Далі, після отримання всіх пропозицій, організатору торгів залишається лише проаналізувати всі отримані заявки та обрати з них ту, ще є найбільш цікавою в економічному плані. Відповідно, користувач, який запропонував найбільш вигідну пропозицію і стає переможцем в боротьбі за обраний лот.