Загрузка…

Будівництво таун-хаусів.

На сьогодні почала збільшуватись популярність будівництва нового виду житла – таун-хаусів. 
Для України це новий вид нерухомості, проте у Європі він розповсюджений та досить популярний.
Таун-хаус – це зблокировані котеджні секції з окремим входом та невеликою ділянкою прибудинкової території для кожного власника квартири у такому будинку. 

Тобто, таун-хаус складається з квартир, але на відміну від квартири у багатоповерховому будинку, квартира у таун-хаусі гарантує своєму власнику максимальну приватність, що наближує таун-хаус до приватного будинку, знімаючи при цьому питання забезпечення належного функціонування всіх необхідних комунальних мереж з власника та створює розумний компроміс між перевагами приватного будинку та квартири. 
У звязку з виникненням такого виду нерухомості виникають і питання повязані з його будівництвом.
Змінами, внесеними у грудні 2005 р. у Закон України „Про інвестиційну діяльність” від 18 вересня 1991 р. N 1560-XII були втановленні обмеження щодо фінансування будівництва житлового фонду.

У ст. 4 заначено що фінансування може здійснюватись виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди, які створені та діють відповідно до законодавства, а також через випуск безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця такої нерухомості.
Звісно, законодавець мав на увазі будівництво великих багатоквартирних будинків, але виходячи із змісту Закону під його дію також підпадають і таун-хауси.
Виходячи з того, що таун-хаус у переважній більшості складається з квартир у кількості що не перевищує десяти, створення декількох юридичних осіб, які б утворили передбачені законодавцем схеми фінаннсування є недоцільним і неперспективним. Але не в кожного забудовника витачить власних коштів на здійснення свієї процедури будівництва від отримання дозволу на будівництва та розроблення проектної документації до сдачі таун-хаусу в експлуатацію.
У звязку з цим, існує декілька способів обєднання фінансових та організаційних можливостей для створення обєкту нерухомості, що набуває все більшої популярності, – таун-хаусу.

Першим способом залучення додаткових коштів є укладення договору про спільну діяльність.


Відповідно до ст.1130 ЦК України за договором про спільну діяльність, який укладається в письмовій формі, сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об’єднання вкладів учасників – просте товариство. 
За договором про спільну діяльність учасники вносять: грошові кошти, майно, безпесередню трудову участь, якщо учасниками будуть фізичні особи, або надання певних організаційних послуг, якщо учасниками будуть юридичні особи. Всі внески оцінюються у грошовому виразі і на цій підставі визначаються частки учасників у спільній діяльності.
При чому учасниками можуть бути, як особи, що мають на меті само будівництво таун-хаусу з метою отримання прибутку, так і майбутні власники квартир у таун-хаусі, метою яких є отримання житла.
У договорі строни встановлюють срок здійснення внесків та відповідальність за порушення цього строку.